Úvodní strana > O škole > Spolupráce s podniky

Spolupráce s podniky

dlouhodobě spolupracuje s více než 50 zaměstnavateli regionu, mezi které patří jak výrobní podniky v oděvním, textilním, gumařském a dalších průmyslech, také firmy zaměřující se na poskytování služeb a orgány veřejné správy.

 

Mezi hlavní partnery školy patří: 

SAAR GUMMI CZECH, s. r. o. je v Červeném Kostelci největším zaměstnavatelem - ve svých závodech zaměstnává přes 800 lidí a její odhadovaný roční obrat tržeb pro rok 2015 činí 3 mld. Kč. Společnost se specializuje na výrobu těsnicích systémů pro pohyblivé díly karoserií z vytlačované technické pryže a dále pak na výrobky z lisované technické pryže a elastomerů.

Škola se společností spolupracuje v rámci výuky oboru Chemik v pojetí ŠVP Gumař - plastikář, jehož podstatou je právě příprava pracovníků pro gumárenskou a plastikářskou výrobu. Výuka odborného výcviku také z části probíhá právě v závodech společnosti Saar Gummi Czech.

Blíže o spelečnosti na: www.sgc.cz

  JUTA, a. s. je vedoucím českým výrobcem širokého sortimentu polypropylenových a polyetylenových tkanin, velkoobjemových vaků, podstřešních fólií, hydroizolačních fólií, rašlových pytlů a netkaných textilií. Ředitelství společnosti je ve Dvoře Králové nad Labem a společnost má 14 výrobních závodů a zaměstnává přes 2 tis. pracovníků; Juta a. s. tedy představuje předního zaměstnavatele v regionu. Její roční obrat dosahuje 7 mld. Kč.

Škola se společností spolupracuje v rámci výuky oboru Výrobce textilií, v kterém připravuje pracovníky pro textilní výroby v závodech Juty. a. s., kde také z části probíhá odborný výcvik.

Blíže o společnnosti na: www.juta.cz

 

Mezi zajímavou spolupráci lze zmínit společné projekty se společností VEBA, a. s., v rámci kterých studenti oboru Modelářství a návrhářství odvěvů navrhují kolekce dle zadání a z materiálů Veby, a. s. - více o projektu zde 

 

Škola za spoluráci s podniky v roce 2015 získala ocenění od Rady Královéhradeckého kraje a Krajské hospodářské komory:

corner